French manicure - kilka słów o klasyce manicure

Witaj!

French nails / french manicure czy inaczej francuski manicure kojarzy chyba każda kobieta. Stylizacja polega na zamalowaniu wolnego brzegu paznokcia lub końcówki paznokcia białym lakierem. Jednak odmian francuskiego manicure jest kilka. Postaram się poniżej przybliżyć Wam każdą z nich 😊 
Manicure francuski - french:


Jak wspomniałam wcześniej charakteryzuje on się białą końcówką. Jednak to nie jedyna forma malowania klasycznego french'a. Popularny jest french zaokrąglony, czyli "uśmiechnięty", który polega na zamalowaniu bardzo wyraźnie linii uśmiechu. Kolejny rodzaj to diagonal french czyli french skośny, który często stosowany jest również z różnymi ozdobami. Występuje również french chevron, nazwa rzadka, ale sama stylizacja bardzo często spotykana. Polega na zamalowaniu wolnego brzegu dwoma skośnymi liniami. W ostatnim czasie popularny jest również french odwrócony, wówczas płytka paznokcia pomalowana jest na kolor kontrastujący z końcówką.

Manicure amerykański:

Różnica między amerykańskim, a francuskim manicure jest niewielka. Amerykański wykonywany jest przy użyciu delikatnego, jasnego koloru, w mlecznych odcieniach. Wówczas efekt jest bardzo delikatny i końcówka paznokcia nie jest tak mocno podkreślona jak w przypadku french'a. 

Babyboomer - najnowszy rodzaj francuskiego manicure w ostatnim czasie:

Polega on na zamalowaniu różnicy pomiędzy białą linią wolnego brzegu, a płytką paznokcia, aby całość miała płynne przejście. 

Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w kursie stylizacji paznokci metodą akrylową i właśnie efektem tego kursu jest stylizacja paznokci metodą french klasyczny. 

 

Manicure klasyczny może być również wykonany przy użyciu lakierów hybrydowych. Nie tylko przy zastosowaniu białego i różowego akrylu, jak w moim przypadku. Wystarczy wówczas na bazę, lub różowy/beżowy lakier namalować białą linię uśmiechu wg. własnego gustu i całość pokryć topem 😉

Krok po kroku jak namalować francuski manicure:

Wersji jest kilka. Każda z nas używa tej, którą jej najwygodniej 😁

1. Zastosowanie szablonów do french'a. Przykleić szablon wzdłuż wolnego brzegu i zamalować końcówkę lakierem. Należy uważać, aby szablon był dobrze przyklejony, żeby lakier nie dostał się pod spód.

2. Zamalować końcówkę paznokcia równo z linią brzegu i przesuwać pędzelek z lakierem w dół. I w taki sposób postąpić z całą linią uśmiechu. 

3. Zamalowanie wolnego brzegu od jednego końca do drugiego za jednym pociągnięciem pędzla.

4. Zastosowanie cienkiego pędzelka do zdobień i przy jego pomocy uzyskać ładny uśmiech wzdłuż linii wolnego brzegu. Następnie pozostałą część wolnego brzegu zamalować lakierem. 

Jeśli nie miałyście jeszcze okazji wykonać francuskiego manicure to polecam wypróbować każdą z opcji powyżej, a z pewnością któraś przypadnie Wam do gustu 😉

Jak Wam się podobają wszystkie rodzaje french'ów? Nie są one tak trudne, na jakie wyglądają 😀 Komentujcie!


Pozdrawiam
Natka 👋

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.