'Smoke nails' czyli dymek na paznokciach. Jak go uzyskać?

Witaj!

Zdobienie, które króluje w ostatnich tygodniach w trendach manicure to smoke nails czyli efekt dymku na paznokciach. Niewątpliwie jest to HIT wiosny 2018r. Jest bardzo oryginalny i efektowny, a zarazem prosty w wykonaniu. 

Jak zrobić efekt dymku kolorowego na paznokciach? 


Poniżej krok po kroku na dwa sposoby!

1. Neonowy pyłek lub proszek akrylowy.

Pierwszym krokiem jest prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia do wykonania manicure hybrydowego. Następnie odtłuszczenie cleanerem i nałożenie bazy hybrydowej. Po utwardzeniu paznokci w lampie UV, aplikujemy dwie warstwy koloru bazowego czarnego - wówczas jest najlepszy kontrast z kolorowymi dymkami (ja użyłam 031 Black Diamond Semilac).


Kolejnym krokiem jest nałożenie Topu No Wipe i utwardzenie w lampie. Na tak przygotowaną płytkę paznokcia nakładamy pędzelkiem lakier żelowy do zdobień SemiArt UV Gel 002 White


Następnie oczyszczony pędzelek, namoczony w cleanerze przykładamy do wzorku i delikatnie go rozcieramy, okrągłymi ruchami, aby uzyskać efekt półprzezroczystego dymku. Całość utwardzamy w lampie UV. 


Ostatnim krokiem jest nałożenie pyłków kolorowych przy pomocy pędzelka lub aplikatora do cieni na uzyskany dymek. I tu można puścić wodzę fantazji - ilość kolorów czy grubość warstwy zależny tylko od Was. Po wtarciu pyłków, delikatnie strzepujemy szczoteczką ich nadmiar z płytki paznokcia i nakładamy ponownie Top No Wipe  i utwardzamy w lamie UV.


W taki o to prosty sposób nasza efektowna stylizacja gotowa 😉


 2. Lakier hybrydowy.

Analogicznie jak w pkt.1 wykonujemy całą stylizację paznokci aż do etapu zanim wetrzemy pyłki kolorowe. Tu zamiast nich zastosujemy lakier hybrydowy. Otóż na holder, czy kawałek folii aluminiowej aplikujemy dany kolor lakieru hybrydowego i przy pomocy cleanera lub topu rozrabiamy go. Wykonujemy tę czynność w celu uzyskania lakieru transparentnego. Otrzymaną mieszankę aplikujemy pędzelkiem na wcześniej przygotowany i utwardzony dymek. Całość utwardzamy w lampie UV. Następnie nakładamy Top No Wipe i utwardzamy w lampie UV. I gotowe 😊


Każdy z tych sposobów pozwala na uzyskanie przeróżnych, ciekawych i kolorowych dymków. Być może przy użyciu lakierów hybrydowych efekt jest delikatniejszy niż przy użyciu pyłków, ale uważam, że równie zadowalający 😉 

Dajcie znać jak Wam się podoba efekt dymku na paznokciach? Miałyście okazję już go wypróbować? Pochwalcie się w komentarzach!
Pozdrawiam
Natka 👋

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.